Piramidat e sapo zbuluara dhe teknologjia e përparuar e fshehur në Trekëndëshin e Bermudës

Piramidat e sapo zbuluara dhe teknologjia e përparuar e fshehur në Trekëndëshin e Bermudës 1

A është ky lajmi që të gjithë kanë pritur në lidhje me Trekëndëshin e Bermudës? Sipas një oqeanografi, teknologjia që fshihet në oqean në Trekëndëshin e Bermudës është disi e pazakontë dhe ndoshta nuk ka origjinën në Tokë.

Gjithashtu i njohur si "Trekëndëshi i Djallit", Trekëndëshi i Bermudës përcaktohet nga pikat në Bermuda, Florida dhe Porto Riko. Shtrihet më pak se një mijë kilometra në të dy anët. Trekëndëshi nuk ekziston sipas Marinës Amerikane dhe emri nuk njihet nga Këshilli Amerikan për 'emrat gjeografikë'.

Piramidat e sapo zbuluara dhe teknologjia e përparuar e fshehur në Trekëndëshin e Bermudës 2
Trekëndëshi i Bermudës © Flickr

Shumë teori janë parashtruar për të shpjeguar misterin e jashtëzakonshëm të aeroplanëve dhe anijeve të zhdukur: jashtëtokësorë, mbetje të kristaleve të Atlantidës, njerëz me armë antigravitet ose vorbulla.

Fushat e çuditshme magnetike dhe emetimet e gazit metan nga fundi i oqeanit janë të preferuarat e atyre më teknike. Moti (stuhitë, uraganet, cunami, tërmetet, valët, rrymat) dhe shkaqe të tjera natyrore dhe njerëzore janë të favorizuara në mesin e studiuesve skeptikë.

A është e mundur që ky trekëndësh imagjinar të jetë dëshmi e aktivitetit jashtëtokësor?

Një gjë është e sigurt: në shekullin e kaluar, Trekëndëshi i Bermudës "gëlltiti" anije dhe aeroplanë (shumica e të cilëve nuk u gjetën thjesht u zhdukën) dhe ishte përgjegjës për humbjen e qindra jetëve.

Në qendër të Trekëndëshit të Bermudës, dy piramida gjigante të bëra prej qelqi të trashë janë zbuluar. Teknologjia e gjetur nën oqeanin e gjerë është një mister për shkencën moderne. Strukturat anomale të vendosura në një thellësi prej 2,000 metrash u identifikuan nga Dr Meyer, një oqeanograf gjerman dhe ekipi i tij duke përdorur pajisje sonare.

Meyer beson me vendosmëri se zbulimi i strukturave piramidale sekrete dhe të çuditshme në qendër të trekëndëshit mund të hedhë dritë mbi zhdukjet misterioze të anijeve dhe avionëve të lidhur me trekëndëshin e Bermudës.

Piramidat e sapo zbuluara dhe teknologjia e përparuar e fshehur në Trekëndëshin e Bermudës 3
Piramida qelqi në fund të trurit Disa media maqedonase raportuan lajmin e bujshëm se një piramidë e madhe qelqi është gjetur në zonën e Trekëndëshit të Bermudës, një zonë e artikullit të kohës që i bënte jehonë lajmit

Sipas raporteve, numri i mistereve rreth piramidave është diçka që askush nuk ka qenë në gjendje t'i përgjigjet. Thuhet se piramidat e vendosura në një thellësi prej rreth 2 kilometrash janë bërë nga një lloj xhami i cili mund të jetë një nga arsyet kryesore pse zona kishte zhdukje anormale.

Ka pasur raporte për këto piramida
Piramidat e sapo zbuluara dhe teknologjia e përparuar e fshehur në Trekëndëshin e Bermudës 4
Imazhe sonare të mega-strukturave në shtratin e detit © LMF

Oqeanografët amerikanë thuhet se kanë zbuluar struktura anormale më shumë se 20 vjet më parë, duke arritur në përfundimin se sipërfaqja e strukturave ishte e sheshtë, duke sugjeruar se ato ishin bërë nga një lloj xhami.

Piramidat e sapo zbuluara dhe teknologjia e përparuar e fshehur në Trekëndëshin e Bermudës 5
Imazhe sonare të mega-strukturave në shtratin e detit © LMF

Piramidat e supozuara, të cilat askush nuk ishte në gjendje t'i fotografonte, do të ishin tre herë më të mëdha se Piramida e Madhe e Gizës. Unë mendoj se, në fund, i takon lexuesit të besojë ose jo në zbulime të tilla misterioze.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Artikulli paraprak
Makina Manna: Makina misterioze aliene që prodhonte ushqim për njerëzit e shkretëtirës 6

Makina Manna: Makina misterioze aliene që prodhonte ushqim për njerëzit e shkretëtirës

Neni Next
Sarisarinama: Lavamani i ndaluar mund të hyjnë vetëm shkencëtarët për shkak të asaj që është brenda 7

Sarisarinama: Lavamani i ndaluar mund të hyjnë vetëm shkencëtarët për shkak të asaj që është brenda