Goja e një gruaje 63-vjeçare të Seulit mbetet shtatzënë nga kallamari

Goja e një gruaje 63-vjeçare në Seul mbetet shtatzënë nga kallamari 1

Ndonjëherë ne jemi të mbërthyer në një moment kaq të vështirë që nuk mund të harrohet kurrë gjatë gjithë jetës sonë. Justshtë njësoj si ndodhi me një zonjë 63-vjeçare të Koresë së Jugut, e cila kurrë nuk mendoi se do të ishte viktimë e një ngjarje kaq të çuditshme.

Ishte një mbrëmje e këndshme e qershorit 2018 në Seul, kur zonja shkoi në një restorant lokal për të pirë disa pjata të veçanta dhe të shijshme si kallamarët e skuqur, të njohur në vend si 'Calamari', në darkën e saj. Ndërsa ajo ishte duke shijuar pjatën e saj, një nga kallamarët papritmas injektoi gojën e saj me qesen e saj të spermës; sepse ishte gatuar pjesërisht dhe ende gjallë.

seul-zonja-shtatzënë-kallamar
© Pixabay

Zonja e pështyu menjëherë, por vazhdoi të provonte një 'substancë e huaj' edhe pasi e ka shpëlarë gojën disa herë. Kur ajo ndjeu dhimbje të forta dhe disa zvarritje rrëqethëse në gojën e saj, ajo më në fund shkoi në një spital ku mjekët nxorën 12 krijesa të vogla të bardha gishtore nga mishrat e dhëmbëve dhe gjuhës.

Ky incident i çuditshëm ka dalë nga një pretendim i një punimi shkencor të botuar në "Qendra Kombëtare për Informacionin Bioteknologjik në Bethesda, Maryland. "

Mijëra njerëz favorizojnë pjata të ndryshme kallamari pa e ditur se çfarë ndodh kur spermatozoidi kallamar hyn në indet e buta të gojës së një personi, ai tenton të përhapet kudo dhe shkakton një ndjesi të mprehtë në veshjet e faqes dhe gjuhës.

Disa njerëz mund të supozojnë se kjo është për shkak të një cilësie helmuese që përmban, ashtu si vezoret e helmuesit vdekjeprurës japonez fugu peshk. Por në realitet, spermatozoidi kallamar nuk përmban fare toksina. Në vend të kësaj, spermatozoidi hyn në mënyrë aktive në mishin dhe muskujt e gojës, gjuhës dhe faqes.

Ashtu si një krimb parazitar, ai fillon të përpiqet të prishë strukturat e qelizave nga brenda. Ose, me një fjali, "Sperma e kallamarit fillon t'ju hajë!"

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Artikulli paraprak
12 nga faktet më të çuditshme dhe misterioze për Tokën 2

12 nga faktet më të çuditshme dhe më misterioze për Tokën

Neni Next
Histori rrëqethëse nga sulmet më vdekjeprurëse të piranhas 3

Histori rrëqethëse nga sulmet më vdekjeprurëse të piranhave